Пето државно такмичење Свјетске олимпијаде роботике, у организацији Машинског факултета Универзитета Црне Горе и мађарског Универзитета EDUTUS, одржано је у петак, 17. маја, у Спортско-културном центру Универзитета Црне Горе у Подгорици.

Такмичење је било у четири старосне категорије: почетничкој, елементарној, јуниорској и сениорској. Гимназија је имала три тима у сениорској категорији, у конкуренцији 17 тимова средњих школа из Црне Горе. Другу награду освојио је тим ученика Матије Кењића (2-М), Вање Лазаревића (2-М) и Ивана Длабача (2-А), трећу награду освојио је тим с ученицима Луком Филиповићем (3-М), Душаном Ђуровићем (3-М) и Божидаром Ђерковићем (3-М), док су трећи тим чинили Јован Јанковић (2-М), Огњен Јовановић (2-М) и Војислав Шибалић (2-М), с ментором Младеном Јанковићем.

Честитамо ученицима и ментору на презентовању Гимназије на овом такмичењу и постигнутим резултатима.