Prethodnog vikenda, 19−20. oktobra, nastavnici Sonja Šaković, Tanja Lučić, Jelena Lučić, Ljiljana Jovićević, Katarina Popović i Vladimir Vlahović učestvovali su u radu seminara „Obrazovanjem protiv predrasuda“, koji je održam u Medresi „Mehmet Fatih“ u Milješu.

Obuku su vodile pedagogica Gimnazije „Slobodan Škerović“ Vanja Rakočević i pedagogica OŠ „Vuk Karadžić“ Katarina Vučinić-Marković.

Obuka je organizovana u okviru projekta „Pokreni promjenu“ čiji je cilj promovisanje multikulturalnog društva. U realizaciju projekta uključene su sljedeće škole: Medresa „Mehmet Fatih“, OŠ „Vlado Milić“ i OŠ „Branko Božović“. U narednom periodu obuke će pohađati i učenici pomenutih škola, a zatim zajedno raditi na podizanju svijesti o bitnosti njegovanja kulturnih, vjerskih i nacionalnih različitosti među djecom i mladima u Crnoj Gori. Jedna od važnijih aktivnosti biće i posjeta vjerskim institucijama, kako bi djeca i  mladi bolje razumjeli i prihvatiti kulturološke razlike.