U petak, 18. oktobra, obilježen je evropski Dan borbe protiv trgovine ljudima što je bila prilika da mlade informišemo i edukujemo o ovom društvenom problemu.

Cijeneći značaj prevencije trgovine ljudima, aktivnosti u školi održale su:

Milosava Mrdak-Mitrović, profesorica sociologije, s maturantima koji izučavaju izborni predmet Sociologija kulture, u grupi 426, odgledali su film „Posmatrač” i diskutovali o ovom društvenom problemu u cilju podizanja svijesti o značaju prepoznavanja, suzbijanja i prijavljivanja trgovine ljudima.

Profesorica psihologije Biljana Babović, s maturantima koji izučavaju izborni predmet Pojedinac u grupi, u grupi 410, održala je radionicu na temu Borba protiv trgovine ljudima.

Blagovremena i sistematska edukacija i prevencija problema trgovine ljudima (djecom), koju sprovede nastavnici i stručni saradnici, treba da doprinese njegovom suzbijanju, a jedan od prioritetnih ciljeva je prevencija dječjeg prosjačenja i sklapanja maloljetničkih brakova.