Institut za javno zdravlje organizovao je u našoj školi zdravstveno vaspitnu radionicu povodom Svjetskog dana seksualne i reproduktivne svijesti.

Učenici prvog razreda koji pohađaju predmet Zdravi stilovi života, kod profesorica Mirjane Vujošević i Dijane Janković, razgovarali su sa specijalistkinjom ginekologije i akušerstva iz KCCG Aidom Šahmanović i s Aleksandrom Mitrić iz Udruženja studenata Medicinskog fakulteta MoMSIC.

Cilj radionice je podizanje svijesti mladih o seksualnom i reproduktivnom zdravlju, kao i pružanje podrške upoznavanjem s važnim informacijama u vezi s razvojem u adolescenciji, kako bi se uticalo na donošenje ispravnih odluka, među kojima je i odlaganje seksualne aktivnosti do sticanja zrelosti, koja podrazumijeva odgovornost.