Некадашњи ученици Гимназије „Слободан Шкеровић” из одјељења IV-А, IV-Б, IV-Ц, IV-Д, IV-Е, IV-Ф, IV-Г, IV-Х, IV-И, IV-Ј, IV-К и IV-Л,  који су матурирали школске 1992/1993. године, обиљежили су 30 година од матуре у петак, 23. јуна.

Тим поводом посјетили су Гимназију и имали прилику да се присјете средњошколских дана уз разговор са својим професорима Љубинком Јовићевић, Јадранком Грбовић, Петром Станковићем, Обрадом Илићем, Радованом Рутешићем, Тањом Чарапић, Тањом Лучић, Светланом Варагић, Загорком Киковић и Татјаном Пејановић. Шта Гимназија значи у животу сваког гимназијалца, чак и након 30 година, свједочи и велики број некадашњих матураната који су својим присуством уљепшали овај догађај. У наставку обиљежавања ове значајне годишњице, касније током дана, биће организована и прослава у Хотелу „Подгорица”. О атмосфери током боравка у школи најбоље свједоче фотографије које објављујемо у прилогу текста.