Поводом Свјетског дана поезије, професорица црногорског – српског, босанског, хрватског језика и књижевности Маја Секуловић, заједно са својим креативним тимом ученица, поставила је интерактивну изложбу „Не знам за друго небо сем њеног кишобрана“ у холу испред школске библиотеке. Изложба је посвећена пјесницима свјетске, али и јужнословенских књижевности. На стубовима су, у виду колажа, издвојени стихови, који су вјешто укомпоновани с црно-бијелим сликама и црвеним детаљима.

Посебност овогодишње изложбе чине ручно рађени брошеви на којима су насликани препознатљиви мотиви и стихови из широког пјесничког опуса. У наредним данима ће за све ученике наше школе бити организован квиз на тему поезије гдје ће се за тачне одговоре поклањати брош. Ученице које су учествовале у изради брошева и постављању изложбе су: Андреа Пајовић, Ивона Поповић, Аника Вујовић, Татјана Новак, Теодора Бојана Јовановић, Христина Живковић, Сара Вукотић, Бобана Оташевић, Мина Бошковић и Симона Брновић.