Učenica odjeljenja II-E2 Lana Jovanović nedavno je odabrana da predstavlja mlade naše zemlje u Vladi Crne Gore, kao predstavnica u Savjetu za prava djeteta.

Konstitutivna sjednica Savjeta za prava djeteta, koji je formiran s ciljem zaštite prava i kreiranja uslova za kvalitetan razvoj djece, održana je 11. 6. 2021. godine. Kao jedinom djetetu u ovom sastavu, na Lani je velika odgovornost, jer je njen zadatak da sve ideje, probleme i nedoumice koji se tiču mladih iznosi i na njima radi kako bi mladi imali što manje prepreka na svom putu. U svom prvom izlaganju istakla je da mladi žele da vide proizvod rada, a ne samo ideje i planove na papiru, te se nada da će sve svoje vršnjake učiniti ponosnim tokom njenog članstva u Savjetu. Mi joj želimo uspjeh i sreću.