NA SAJMU ODRŽANA RADIONICA „DRAGI MOJ HILMARE...”

Gimnazija se na Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga i obrazovanja predstavila radionicom „Dragi moj Hilmare...” povodom 11. maja – Svjetskog dana pisanja pisama.

Gimnazijalci su još jedanput potvrdili svoju izuzetnost i originalnost čitajući pisma posvećena: Velikom Inkvizitoru, Andreasu Samu, Holdenu Kolfildu, vladici Danilu, Evgeniju Onjeginu, Jeleni Andrejevnoj, Desanki Maksimović, prijatelju… Pisma su čitali: Teodora-Bojana Jovanović, Andrija Starčević, Ksenija Babović, Lana Lazarević, Ivona Banović, Milica Vujović, Katarina Popović, Anastasija Bulatović, Đina Šišević, Radivoje Durutović. Učenice Ksenija Despot i Tayra Redžepagić bile su zadužene za dekorisanje koverata u kojima su se našla pisma učenika, koja su kasnije podijeljena posjetiocima štanda Škole. Koordinatori ove aktivnosti su profesori CSBH jezika i književnosti Maja Sekulović i Radoman Čečović.