Copyright 2022 - Custom text here

NA SAJMU ODRŽANA RADIONICA „DRAGI MOJ HILMARE...”

 

Gimnazija se na Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga i obrazovanja predstavila radionicom „Dragi moj Hilmare...” povodom 11. maja – Svjetskog dana pisanja pisama.

Gimnazijalci su još jedanput potvrdili svoju izuzetnost i originalnost čitajući pisma posvećena: Velikom Inkvizitoru, Andreasu Samu, Holdenu Kolfildu, vladici Danilu, Evgeniju Onjeginu, Jeleni Andrejevnoj, Desanki Maksimović, prijatelju… Pisma su čitali: Teodora-Bojana Jovanović, Andrija Starčević, Ksenija Babović, Lana Lazarević, Ivona Banović, Milica Vujović, Katarina Popović, Anastasija Bulatović, Đina Šišević, Radivoje Durutović. Učenice Ksenija Despot i Tayra Redžepagić bile su zadužene za dekorisanje koverata u kojima su se našla pisma učenika, koja su kasnije podijeljena posjetiocima štanda Škole. Koordinatori ove aktivnosti su profesori CSBH jezika i književnosti Maja Sekulović i Radoman Čečović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];