Manifestacija "Muzikom za novi početak" održana je 15-17. septembra u Beogradu, u VI beogradskoj gimnaziji. Osmišljena kao obnova saradnje i druženja između regionalnih gimnazija, okupila je predstavnike iz Beograda, Zagreba, Ljubljane, Skoplja, Sarajeva i Podgorice. Saradnja je započela potpisivanjem Memoranduma između direktora regionalnih gimnazija u aprilu ove godine u Beogradu.

U revijalnom dijelu ove manifestacije, muzičke grupe (predstavnici svojih škola) pokazale su svoje umijeće u izvođenju odabranih muzičkih numera. Kroz druženje s vršnjacima, domaćinima i gostima, pokazali su ono najljepše što muzika i mladost nose, kao i da njeguju iste vrijednosti iz kojeg god grada da dolaze. Gimnaziju "Slobodan Škerović" iz Podgorice predstavio je "Abyssia trio", koji čine: Minea Kapidžić (vokal), Marko Šušić (el. gitara) i Jakša Vlahović (akust. gitara), a okupila ih je profesorica muzičke umjetnosti Darija Šćepanović. Na nastupu su svojim izvođenjem izazvali burne aplauze, kako kod domaćina tako i kod drugih izvođača i bili dostojni predstavnici svoje škole.