U ponedjeljak, 21. marta, u svečanoj sali škole, obilježen je Svjetski dan poezije organizovanjem poetsko-muzičkog performansa „Misao”.

Na repertoaru su se našli stihovi iz Biblije,  „Narcisi” ‒ Federika Garsija Lorke, „U ljiljan će beli” ‒ Hajnriha Hajnea, „Molitva” ‒ Rabindranata Tagora, „Ko sam, šta sam” ‒ Sergeja Jesenjina, „Lagano umiranje” ‒ Pabla Nerude i „Zbogom, mašto moja” ‒ Volta Vitmana.

Učenici ovog poetsko-muzičkog recitala bili su: Tara Nenadović, Petar Vujačić, Sofija Vuksanović, Nađa Radojević, Marija Damjanović, Pavle Šćekić, Sofija Đurković, Lazar Mirković, Monika Čampar, Slađana Vlahović, Tara Terzić, Marija Đurović.

Pored recitovanih stihova izvedene su muzičke numere „Ako tražiš nekoga” i „Noć mi te duguje”. Numere su izvele učenice Lana Medojević i Marija Đurović, a pratio ih je na gitari Aleksa Milovanović.

Učenici su imali i svoje mentore, profesore crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti Violetu Zečević, Ljiljanu Batrićević i Aleksandra Marića.