U ponedjeljak, 23. septembra, održana je radionica s muzičkom grupom „Laurin Talese & A Novel Idea”, koju predvodi mlada džez pjevačica Lorin Taliz, pobjednica Međunarodnog vokalnog takmičenja „Sarah Vaughan”.

Ova grupa boravila je u Crnoj Gori u okviru evropske turneje, koja se realizuje kroz program američke vlade „American Music Abroad”. Osim učenika Gimnazije „Slobodan Škerović”, na radionici su učestvovali i učenici Umjetničke škole za muziku i balet „Vasa Pavić” koji pohađaju izborni predmet Džez.

Radionica gostujućih umjetnika, organizovana u saradnji s udruženjem Jazz Art i KIC-om „Budo Tomović”, poslužila je da se učenici Gimnazije neposredno upoznaju s američkim muzičarima, da muzičari izvedu nekoliko svojih pjesama, ali i da naši učenici muziciraju s njima. Takođe,  razmjenjivali su muzičke ideje i upoznali se s američkim džezom i drugim sličnim muzičkim stilovima koji su doprinijeli razvoju popularne muzike uopšte.