Danas je, u organizaciji Udruženja profesora filozofije održan online filozofski kafe u okviru šireg projekta "Montenegrin online philosophy cafe". Učesnici su bili učenici Gimnazije "Slobodan Škerović". Specijalne gošće su bile Pascale Mompoint - Gaillard iz Strazbura, ekspert za obrazovanje EU, Savjeta Evrope i Uneskoa i učenica Sara Novović iz Herceg Novog koja će, zajedno sa učenikom naše škole, Đorđijem Petrovićem, ove godine predstavljati Crnu Goru na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi. Tema kafea bila je: Prijateljstvo. Moderator je bio učenik Miloš Vojinović. Učenici naše škole su, inače, pozvani da učestvuju, kao moderatori i it saradnici, u organizaciji ovogodišnje međunarodne filozofske olimpijade koja će se održati online, i koja, pored takmičenja u pisanju eseja, uključuje i online radionice.