Organizacija Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESCO) 1995. godine ustanovila je 16. novembar kao Međunarodni dan tolerancije.

To je dan koji podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas, kao i da je tolerantna osoba ona koja se drži svojih uvjerenja, ali i prihvata činjenicu da drugi imaju pravo na svoje mišljenje i pravo da budu ono što jesu.

U biblioteci škole danas je upriličen okrugli sto o temi Tolerancija i komunikacija. Razgovaralo se o tome šta se podrazumijeva pod tolerancijom, da li je dovoljno prisutno razumijevanje za druge i drugačije, uvažavanje tuđeg mišljenja, o prepoznavanju netolerancije u školi, o različitostima kao bogatstvu ovog svijeta itd. Medijatorke okruglog stola bile su profesorice Violeta Zečević, Mira Mrdak i Smilja Vukićević.