Povodom Međunarodnog dana filozofije, koji se tradicionalno slavi svakog trećeg četvrtka u novembru, članovi Filozofske sekcije naše škole održali su 15. novembra radionicu o filozofiji graničnog prostora ‒ mjesta na kome vrijeme i prostor dobijaju nove dimenzije, mjesta za snove, maštu i umjetnost.

Učenici su pripremili kratak film o filozofiji prostora i vremena, stripove i ilustracije, kao i nekoliko izlaganja na date teme. Posebna pažnja posvećena je filozofskim aspektima djela „Alisa u zemlji čuda“ i njegovom uticaju na velikog austrijskog filozofa Ludviga Vitgenštajna. Svako izlaganje praćeno je zanimljivom diskusijom, koja je učesnike često vodila do neočekivanih rezultata. Koordinatorka sekcije je prifesorica filozofije Jasminka Milošević.