Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović”, u pratnji profesorice biologije Ljiljane Jovićević, u ponedjeljak, 15. maja, u amfiteatru Instituta za javno zdravlje Crne Gore, prisustvovali su panel diskusiji koju je organizovao Institut za javno zdravlje Crne Gore u saradnji sa Domom zdravlja glavnog grada, Upravom policije i NVO SOS Podgorica povodom Međunarodnog dana porodice.

Prisutnima se obratila moderatorka panel diskusije psihologica mr. sc. Marija Pašić, a direktor Instituta za javno zdravlje dr Igor Galić otvorio je panel diskusiju ističući „da zdrava i usklađena porodica omogućava nesmetan razvoj pojedinca i predstavlja čvrstu osnovu za pravilan razvoj društva”. Na teme „Sadističko-agresivni obrazac ličnosti” i „Psihološki obrasci zbog kojih žena ostaje u braku sa nasilnikom” govorila je psihologica Anđela Golubović. Radovan Stijović, šef jedinice za suzbijanje nasilja u porodici CB Podgorica, objasnio je kako policija postupa u slučaju nasilja u porodici. Biljana Zeković, direktorica NVO SOS Podgorica, predstavila je mehanizme zaštite i multisektorsko djelovanje u borbi protiv nasilja u porodici. Učenici su učestvovali u diskusiji i dobili odgovore na sva važna pitanja u vezi sa prevencijom i tretmanom porodičnog nasilja.