Društvo sociologa Crne Gore, u saradnji s Filozofskim fakultetom u Nikšiću, Institutom za sociologiju i psihologiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću i Studijskim programom za sociologiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću organizovalo je IV takmičenje učenika srednjih škola iz sociologije. Tema je bila Mladi i nasilje. Od velikog broja pristiglih radova na nivou Crne Gore, u uži izbor ušlo je 13 finalista, među kojima su troje učenika iz Gimnazije „Slobodan Škerović”: Slobodan Stojanović (mentorka Mira Mrdak), Marko Milikić i Jelena Šaković (mentorka Nataša Mićović). Prvo mjesto na ovom takmičenju osvojio je Marko Milikić iz IV-c (mentorka Nataša Mićović). Pored osvojenog prvog mjesta, na komisiju su značajan utisak ostavili i preostala dva takmičara iz naše škole. Takmičenje je održano 16. aprila 2018. godine u prostorijama Filozofskog fakulteta u Nikšiću, a učenici su bili u pratnji profesorice Mire Mrdak.