Članovi sekcije „Kreativno pisanje“, kojom koordiniraju profesori Maja Sekulović i Radoman Čečović,   realizovali su književnu radionicu s učenicima i profesorima Gimnazije „Miloje Dobrašinović“ iz Bijelog Polja.

Ovaj susret kreativaca posljedica je stvaralačkog zadatka koji se ticao koncipiranja „Manifesta bliskosti“, svojevrsnog dokumenta čiji je cilj da literarno odgonetne i opiše fenomen kakav je bliskost.

Kroz nadahnutu prezentaciju direktorice Zoje Bojanić-Lalović gosti su imali priliku da se upoznaju s istorijatom Gimnazije „Slobodan Škerović“ i svim sadržajima koje ona nudi. Zahvaljujući saradnji koju naša škola ima sa Galerijom „Risto Stijović“ polaznici radionice bili su u prilici da posjete rodnu kuću ovog izuzetnog crnogorskog vajara, kao i trenutnu postavku u Galeriji Art.