Професорица биологије Сања Огњановић одржала је, 20. фебруара, јавни час на тему Имуни систем. Користећи се досадашњим знањем ученици одjељења 3-Ц, инсерт методом, дошли су до закључака о дјеловању и значају имуног система. Кроз ребус, анимације и презентацију упоредили су урођени и стечени имунитет, објаснили разлику између вакцине и серума и подсјетили се вакцина које су до сада примили. Уз помоћ професорице увидјели су значај природног и вјештачког имунитета за здравље човјека. Часу су, поред родитеља Славице Јекнић, присуствовали и директорица Биљана Вучуровић, психологица Бојана Терзић и професорице биологије Маријана Лаковић и Јелена Лучић. На наше посебно задовољство, на часу су били и наши бивши ученици, сада успјешни студенти: Маша Дендић, Дејана Ђапић и Јован Србљановић.