На државном такмичење из историје, 2. категорија (3. и 4. разред), ученица Хелена Мркић (4) освојила је прво мјесто (82 бода).

Ово је било Хеленино прво такмичење из неког наставног предмета, рачунајући и основну и средњу школу, и посрећило се.

Припреме су почеле почетком школске године. Ученица је детаљно упозната са системом такмичења и на школском и на државном нивоу. Поред актуелних уџбеника, препоручена јој је и адекватна шира литература. Прикупљени су и досадашњи такмичарски тестови (са школског и државног такмичења) и детаљно проучени и анализирани. Савјестан рад и у школи и код куће, консултације и отклањање и најмањих недоумица добили су епилог прво мјесто са Школског такмичења потврђено је и на Државном такмичењу.