U Sportskom i kulturnom centru UCG, u organizaciji Kancelarije za evropske integracije, Ministarstva prosvjete i Gimnazije „Slobodan Škerović” danas je obilježen Evropski dan jezika, 26. septembar.

Događaj su otvorili glavni pregovarač Aleksandar Drljević, generalna direktorica Direktorata za predškolsko, osnovno i inkluzivno obrazovanje i vaspitanje Arijana Nikolić-Vučinić i direktorica Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović.

Nakon programa koji su za ovu priliku pripremili naši učenici, realizovane su i interaktivne radionice na različitim jezicima. Ambasadori su nakon razgovora s podgoričkim gimnazijalcima istakli važnost međukulturnog razumijevanja i pozdravili ovakav način promovisanja višejezičnosti u Crnoj Gori.