Stručni aktivi stranih jezika i Aktiv crnogorskog - srpskog, basanskog i hrvatskog jezika i književnosti, zajedno s Aktivom likovne umjetnosti, obilježili su  Dan evropskih jezika kreiranjem i izradom panoa koji su postavljeni u holu škole.

Na svim jezicima koji se izučavaju u našoj školi poslate su poruke o vrijednostima i vrlinama, koje se u Gimnaziji „Slobodan Škerović“ promovišu akcentujući vaspitnu ulogu škole.

Evropski dan jezika proslavlja se od 26. septembra. 2001. godine. Savjet Evrope promoviše višejezičnost podstičući učenje što više jezika, u bilo kojoj dobi, u školi i izvan nje, budući da je jezička raznolikost alat za postizanje većeg međukulturnog razumijevanja i ključni element bogate kulturne baštine našeg kontinenta.