Juče su na štandu Gimnazije na Sajmu knjiga organizovane brojne aktivnosti.

Posjetioci su imali priliku da se druže s najboljim gimnazijalcima − Milicom Vušanović, Katarinom Džaferović, Najdom Bučan i Jovanom Aleksićem i čuju njihova iskustva.

Na  radionici koju je pripremio profesor Marko Spaić sa svojim učenicima učenici osnovnih škola nadogradili su postojeća znanja o lirici, najsubjektivnijem književnom rodu. Nakon toga su dobili uputstva za pisanje pjesme o ljubavi.

Uslijedila je zanimljiva prezentacija o zlatnom presjeku, kao prethodnica interaktivnom kvizu. Posjetioci su kroz kombinaciju pitanja opšte sportske informisanosti i matematičkih mozgalica pokazali svoje vještine i zagrijali moždane vijuge. I stariji posjetioci su se oprobali u našem kvizu i uz osmijeh konstatovali da je bilo zabavno. Ovaj dio aktivnosti pripremili su profesori Virna Hadžiosmanović i Nenad Kneževic s učenicima.