Gimnazija “Slobodan Škerović” učestvovaće na Regionalnom susretu gimnazija, koji će se održati u Beogradu, u VI beogradskoj gimnaziji, od 15. do 17. septembra.  Našu školu predstavljaće bend „Abyssia Trio”, koji predvodi profesorica muzičke umjetnosti Darija Šćepanović.

gimnazija

Naime, novi susreti, drugi po redu, organizuju se u duhu Memoranduma o saradnji koji je potpisala Gimnazija „Slobodan Škerović”, u aprilu 2017. godine, zajedno s ostalih pet gimnazija (iz Beograda, Ljubljane, Zagreba, Sarajeva i Skoplja). Manifestacija je organizovana pod simboličnim nazivom „Muzikom za novi početak” i zamišljena je kao takmičenje školskih bendova gimnazija iz regiona. Koncert, takmičarskog karaktera, predviđen je za subotu, 16. septembra u 19. 30 sati.

Učesnici na ovom studijskom putovanju - takmičenju su članovi benda Gimnazije: Minea Kapidžić, vokalna solistkinja, Jakša Vlahović, gitarista i Marko Šušić, gitarista.