U srijedu, 3. maja, odjeljenje III-G, zajedno sa nastavnicom biologije Marijanom Laković, ugostilo je učenike Kluba mladih istraživača OŠ „Radojica Perović” sa nastavnicom Mirjanom Popović.

Učenici osmog razreda su kroz prezentaciju dali osvrt na osnovne pojmove sistema organa za izlučivanje, uz praktični primjer disekcije koju su radili na svom času, a odgovarali su i na postavljena pitanja u kvizu. U nastavku druženja, gimnazijalci su sa svojim gostima iz osnovne škole odradili disekciju bubrega prema pripremljenom scenariju za čas. Odličnom interakcijom, uz aktivno učešće svih učenika, đaci naše škole podstakli su zainteresovanost osnovaca za temu o kojoj je bilo riječi.

Ovaj čas je potvrdio značaj saradnje između gimnazije i osnovnih škola. Mi smo uživali, a uvjereni smo da su i naši gosti, potencijalni budući gimnazijalci, puni utisaka.