Učenici Gimnazije, u pratnji profesorâ Aleksandre Brnović i Dragoljuba Pajovića, u petak, 24. septembra,  posjetili su Sajam knjiga „Anderva book” u Nikšiću koji je organizovala JU Narodna biblioteka „Njegoš”.

„Knjigom do svjetlosti” ¬‒ moto je nikšičkog sajma, a organizatori su uspjeli da pored izdavačke djelatnosti predstave i značajne stvaraoce. Gimnazijalci su imali priliku da se upoznaju sa stvaralaštvom književnika Enesa Halilovića. Ovaj pjesnik, romansijer i dramski pisac, govoreći o svom djelu, prolazio je kroz istoriju književnosti i uspostavljao impresivne paralele između prošlosti i sadašnjosti. Srednjoškolski dani, spoj književnosti i događaja iz stvarnog života, različiti načini izgradnje teksta, traganje za odgovarajućom formom, praćenje istorijskog razvitka zagonetke i sakupljanje ove književne vrste - teme su pomoću kojih je Halilović učinio da prisutni uživaju u njegovom kazivanju i istovremeno obogate znanje iz književnosti.