Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović”, s profesoricama Majom Vuković i Milicom Usančević, od 16. do 21. aprila borave u Italiji, u okviru tek ustanovljene saradnje između naše škole i italijanske škole „ITT Pacionotti” iz grada Fondi u centralnoj Italiji. U ovoj razmjeni učestvuje 10 naših učenika, a planirano je da u narednom periodu 10 učenika iz Italije uzvrati posjetu.

U ovom evropskom projektu razmjene, pored naše zemlje i Italije, učestvuju i škole iz Belgije i Njemačke, čiji učenici istovremeno borave u Fondiju u okviru „Evropske nedjelje”. Tema projekta je „Evropa juče, danas, sjutra”, a svaka zemlja osmislila je predstavljanje svoje kulture, običaja, osobenosti. Cilj projekata je promišljanje o Evropi, o doprinosu koji svaka zemlja Evropi može da da, kao i da se upoznaju i razumiju druge kulture i podvuče značaj razmjene i saradnje na međunarodnom planu.