Učenici iz nekoliko odjeljenja Gimnazije „Slobodan Škerović”, u pratnji profesora i dijela uprave, u četvrtak, 10. novembra, posjetili su KIC „Budo Tomović” i odgledali predstavu „Čuvari tvog poštenja” u režiji Borisa Liješevića.

U prepunoj sali KIC-a, naši đaci, uz svoje vršnjake iz drugih škola, imali su priliku da vide jedno umjetničko promišljanje odnosa u ovdašnjem društvu. Kao polazište uzet je dio stiha iz crnogorske himne, koji je istaknut već u naslovu predstave, da bi se kako vrijeme odmiče kroz njega samjeravali svi postupci likova. Posebnu draž učenicima činilo je to što je cijela priča smještena u njima vrlo bliski,  školski kontekst, te sliku društva analizira tematizujući odnos roditelji-učenici-profesor-direktor. Sve to učinilo je da glumci na pozornici budu ispraćeni velikim aplauzom i ovacijama po završetku igranja.

Ova posjeta samo je nastavak dobre saradnje između Gimnazije i Gradskog pozorišta.