Dio profesora i učenika Gimnazije „Slobodan Škerović” iskoristio je slobodne dane između dva tromjesečja za organizovanu posjetu Beogradu. Povod za putovanje bio je odlazak na 65. Međunarodni beogradski sajam knjiga koji se ove godine održavao pod sloganom „Povratak napisanih”.

Tokom dvodnevne posjete, sem sajma knjiga, na kome su prisutni mogli da se susretnu sa mnoštvom izdavača iz regiona i kupe najrazličitije knjige, od beletristike do udžbeničke literature, đaci i profesori naše škole obišli su i druge znamenitosti Beograda. Od hotela „Slavija”, „Srbija” i „Jugoslavija”, gdje su bili smješteni, put ih je vodio ka Hramu Svetog Save na Vračaru, Kalemegdanu, stadionima „JNA” i „Rajko Mitić”, tržnim centrima „Galerija” i „Ušće” sve do spomenika „Igrali se konji vrani” ispred Narodne skupštine, te Skadarlije i Knez Mihailove ulice. Đaci II-J opredijelili su dio slobodnog vremena da odgledaju predstavu u Bitef teatru, dok su učenici odjeljenja II-S2 posjetili Sremske Karlovce, Pravoslavnu bogosloviju Svetog Arsenija, čuvenu Karlovačku gimnaziju, kao i Novi Sad.

O detaljima posjete svjedoči i foto-priča koju objavljujemo u prilogu teksta.