Copyright 2022 - Custom text here

GIMNAZIJALCI NA OKRUGLOM STOLU FILOLOŠKOG FAKULTETA

Naša škola imala je čast da u četvrtak, 17. novembra, na Filološkom fakultetu u Nikšiću, učestvuje na okruglom stolu koji je organizovao

Studijski program za italijanski jezik i književnost na temu nastave italijanskog jezika u crnogorskom obrazovnom sistemu. Profesorica italijanskog jezika Sanja Bogojević govorila je o prednostima organizovanja vannastavnih aktivnosti, kao što su prevodilačke i slične sekcije koje postoje u Gimnaziji, kroz koje se daroviti učenici mogu dodatno motivisati da razvijaju svoje jezičke vještine. Ana Slavić i Anja Pavićević, naše sjajne bivše učenice, a od skoro i uspješne studentkinje prve godine univerzitetskih studija, govorile su o svom iskustvu učenja italijanskog jezika u Gimnaziji kroz redovne i vannastavne aktivnosti, ali i o značaju boravka u Italiji putem raznih stipendija. Zahvaljujemo Italijanistika, Univerzitet Crne Gore na pozivu

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];