Četvrto državno takmičenje Svjetske olimpijade robotike WRO (World Robot Olimpiad), u organizaciji Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i mađarskog Univerziteta EDUTUS, održano je u petak, 26. maja, u Sportsko-kulturnom centru Univerziteta Crne Gore u Podgorici.

Takmičenje je bilo u tri starosne kategorije: elementarnoj, juniorskoj i seniorskoj. Gimnazija je imala tri tima u seniorskoj kategoriji u konkurenciji 12 timova srednjih škola iz Crne Gore. Tri tima iz Gimnazije činili su učenici Luka Filipović, II-M, Dušan Đurović, II-M, Božidar Đerković, II-M, Matija Kenjić, I-M, Vanja Lazarević, I-M, Ivan Dlabač, I-A, Jovan Janković, I-M, Balša Stjepčević, I-M i Vojislav Šibalić, I-M, sa mentorom Mladenom Jankovićem. Čestitamo učenicima na prezentovanju Gimnazije na ovom takmičenju jer su kao jedni od najmlađih u svojoj kategoriji postigli zavidne rezultate.