У петак, 17. маја, штанд Гимназије посјетиле су ученице Економске школе Бојана Мујовић, Лана Бошковић, Андреа Лазаревић и Нина Давидовић, представнице тима Глас против насиља. Ученици Гимназије, вршњачки едукатори, Ива Вујисић (2-Б), Тара Радуловић (3-Е3), Лана Ђуровић (3-Е3), Елена Костић (2-Е2), Неда Перовић (2-Е2) и Дамјан Шћекић (2-Е3) и професори Тања Бојић и Марко Рајковић размијенили су своја искуства са претходних обука и радионица с ученицама Економске школе и упознали их с резултатима тренинга који су дио сарадње између ГимназијеСлободан Шкеровић и ЦАУЗ-а (Црногорске асоцијације за унапређење здравља). Испред тима ЦАУЗдискусији су присуствовале психолошкиња Мина Газивода и асистенткиња на пројекту Звездана Радуловић-Балетић.

Професорица Тања Бојић и професор Марко Рајковић истакли су важност раног препознавања и превенције вршњачког насиља у школама и навели примјере промовисања позитивних облика понашања и здравих стилова живота којима се његује атмосфера толеранције, уважавања и конструктивне комуникације. Ученици оба тима дискутовали су о различитим изазовима с којима су се сусрели радећи у групама, упоређујући специфичности и разматрајући будуће кораке заједничке сарадње. На крају је истакнуто да смо сви ми важна карика у креирању боље и сигурније друштвене климе и да само заједно можемо стварати безбједно окружење.

Радујемо се сљедећем сусрету и сарадњи ових тимова.