Gimnazija „Slobodan Škerovićˮ, koju predstavlja direktorica Biljana Vučurović, u četvrtak, 26. maja, u Nikšiću,  potpisala je Memorandum o saradnji sa Inovaciono-preduzetničkim centrom „Tehnopolisˮ, koji zastupa Đorđije Malović.

Potpisani dokument važan je preduslov za kreiranje prvog školskog haba u Crnoj Gori. Gimnazijski digitalni hab biće na raspolaganju prvenstveno učenicima  i učenicama naše škole, ali i svima onima koji žele da svojim angažmanom i trudom doprinesu da naša školska digitalna zajednica uhvati korak sa svjetskim trendovima u oblasti informacionih tehnologija.

Pomenuti događaj samo je nastavak dobre saradnje Gimnazije i „Tehnopolisaˮ tokom koje je ovaj inovativno-tehnološki centar pomogao u opremanju kabineta za elektroniku, robotiku i automatiku, te kabineta za eksperimentalnu fiziku i studija za audio i video produkciju.