Ученици наше школе који су спортисти учествовали су у едукативном пројекту „Значај физичке активности, исхране и рехабилитације на психо-физичко здравље спортиста и рекреативаца, потенцијали за развој здравственог туризма“. Пројекат спроводи Медицински факултет, у сарадњи с Министарством економског развоја и туризма и Комисијом за антидопинг.

У уводном дијелу ученике је поздравио прослављени фудбалер Дејан Савићевић и говорио о својој каријери и значају који здрава исхрана има у животу сваког спортисте. Затим је одговарао на питања ученика. Др Душан Ненезић, физијатар, одржао је занимљиво предавање о значају физичке активности, суплементацији, антидопинг вриједностима итд.

Предавњу су присуствовали директорица Биљана Вучуровић, помоћница Ана Аранитовоћ, психологица Бојана Терзић и професори физичког васпитања Марија Митровић, Александра Ражнатовић, Ненад Кнежевић, Иван Терзић и Владимир Прентић.

Након тога су одржане инерактивне радионице.