Copyright 2021 - Custom text here

DRUGAČIJE PUTOVANJE – ORIGINALNO UTVRĐIVANJE GRADIVA

Frankofoni maturanti odjeljenja H, J, C, E i K uradili su utvrđivanje nastavne jedinice „Voyager autrement“ („Drugačije putovanje“) na vrlo originalan i domišljat način

. Odabir fotografija u prilogu pokazuje širok spektar njihovog interesovanja, a profesoru, osim što daje uvid u vještinu korišćenja francuskog jezika, pruža širu sliku svestranih ličnosti naših učenika. Tako imamo teme od filozofije, medicine, umjetnosti u najširem smislu, medija, istorije do fizike, informatike, programiranja, gastronomije, sporta, proizvodnje zdrave i genetski modifikovane hrane. Učenici su pokazali veliku želju za istraživačkim radom u odabranoj temi, a izlaženjem iz okvira koji je predviđen programom i osobinu da utiru put pravom intelektualcu, jer je svestranost upravo ključni činilac tog pojma, kojem, kako se neprestano uvjeravamo, naši gimnazijalci teže.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];