U ponedjeljak, 2. septembra, u dvorištu Gimnazije organizovan je svečani prijem učenika prvog razreda. Dočekala ih je odabrana muzika i efektno uređeno dvorište. Prigodan školski program pripremili su profesori Violeta Ivković-Zečević, Aleksandar Marić i Darja Šćepanović, dok je za ambijent bila zadužena profesorica Sanja Boričić. Prisutnim učenicima i roditeljima obratila se direktorica Biljana Vučurović i poručila: „Školska 2024/2025. godina uvešće vas u novi život… Ove godine imamo 69 odjeljenja, od kojih je 18 prvih razreda. Gimnazija u  sebi krije pravu riznicu mogućnosti. Nju čini lepeza kreativnih opcija, gdje svaki učenik može da pronađe ono što ga zanima, privlači ili inspiriše, bez obzira na to da li su to sekcije, kao literarna, recitatorska, dramska, razni klubovi − robotike, ljubitelja pozorišta i filma, klub volontera ili hor.” Ona je istakla da će u našoj školi sticati potrebne vještine za različite poslove, ali i  istraživati i činiti svijet boljim mjestom za život, dodajući: „Zato smo sada na najvažnijem zadatku u razvoju vaše ličnosti, jer Gimnazija nije samo učionica, ona je šira od školskih zidova.”

Volonterski klub naše škole i Tim za protokol potrudili su se da prvi školski dan novih gimnazijalaca bude u sklagu s tradicijom tople dobrodošlice.