Дани математике завршени су такмичењем у рјешавању логичких задатака које Гимназија „Слободан Шкеровић“ организује у сарадњи са фирмом „Codelab“ из Подгорице. Од пријављених 23 тима, такмичило се 20 тимова из Црне Горе и Србије, и из шест гимназија и једне мјешовите школе: „Слободан Шкеровић“ − Подгорица, Петар I Петровић Његош“ − Даниловград, „Нико Роловић“ – Бар, „Братство и јединство“ – Улцињ, „Панто Малишић“ – Беране, „Милоје Добрашиновић“ – Бијело Поље и Ваљевска гимназија – Ваљево.

Побједник такмичења је екипа из Ваљевске гимназије, а друго мјесто дијеле екипе из Гимназије „Слободан Шкеровић“ и Ваљевске гимназије. Након проглашења побједника и честитки побједницима, Александар Длабач је ученицима објаснио начин на који се раде сви задаци, а директорица Биљана Вучуровић захвалила се Александру на сарадњи, свим ученицима на учешћу у такмичењу и званично затворила овогодишње Дане математике.