Nakon višegodišnjih napora i rezultata koje su aktivnosti našeg Volonterskog kluba imale u borbi protiv nasilja i govora mržnje na internetu, kao i činjenice da je tim aktivnostima obuhvaćeno 19 srednjih i jedna osnovna škola, nastavili smo s ovim aktivnostima i u 2019. godini. Proteklog vikenda završena su dva seminara „Uloga nastavnika/ca i učenika/ca u prevenciji i borbi protiv nasilja i govora mržnje na internetu“. Učesnici seminara bili su nastavnici/e i učenici/e četiri osnovne škole: OŠ „Vuk Karadžić“, OŠ „Vlado Milić”, OŠ „Božidar Vuković Podgoričanin“ iz Podgorice i OŠ „Njegoš” iz Spuža. Obuke je realizovala pedagogica Vanja Rakočević, koordinatorka Volonterskog kluba Gimnazije.
U narednom periodu, nastavnici i učenici timski će realizovati aktivnosti na nivou škole koje su usmjerene na problem nasilja na internetu. Seminari su realizovani u okviru projekta „Stop nasilju na internetu“, koji realizujemo u saradnji sa NVO Djeca Crne Gore, a zahvaljujući finansijskoj podršci Arigatou International – All for children.