Copyright 2021 - Custom text here

ОБИЉЕЖЕН ДАН МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА

Поводом обиљежавања Дана менталног здравља, у сарадњи актива социологије и психологије, с ученицима IV-Ф одржана је дисуксија о менталном здрављу младих у актуелном тренутку.

Професорице Дијана Јанковић и  Мира Мрдак упознале су  ученике са значењем и значајем концепта менталног здравља и потребом да се о проблему менталног здравља говори. Својим излагањем о Фромовој социјалној теорији, ученица Ивона Бановић проширила је фокус дискусије с менталног здравља појединца на здраво друштво, а тиме је овај проблем сагледан са ширег психолошког, социолошког и филозофског становишта. Ученици су дошли до закључка да је период пандемије ковида-19 уједно и вријеме егзистенцијалне кризе. Међутим, то је и прилика да се вратимо суштинским људским потребама, као што је схватање смисла живота и свог аутентичног бића, а од којих смо се отуђили у савременом друштву утапајући се у његов тржишни карактер.