Гимназија обавјештава ученике да ће представници Министарства  одбране у четвртак, 28. априла, у 13.50, одржати презентацију о војном позиву у библиотеци школе.

Представници Министарства говориће о могућностима образовања на иностраним војним академијама, похађању љетњег војног кампа и могућем заснивању радног односа у Војсци Црне Горе.

Могућност уписа на неку од иностраних војних академија имају ученици који ове године завршавају четворогодишње средњошколско образовање, а који су постигли најмање врло добар успјех у сваком разреду средње школе и имају најмање оцјену 3 из енглеског језика и математике у трећем и четвртом разреду. На љетњем војном кампу могу учествовати ученици другог и трећег разреда који имају најмање врло добар успјех у свим завршеним разредима средње четворогодишње школе.