Gimnazija poziva sve zainteresovane učenike između 15 i 17 godina da učestvuju na konkursu My Ideal Education koji je otvoren do srijede, 10. novembra u 17 sati.

Konkurs je zamišljen tako da učenici u formi eseja, video ili foto priče, predstave kako zamišljaju idealno obrazovanje koje ne ostavlja čovjeka ravnodušnim. U okviru ove teme učenici se ohrabruju da kažu nešto i o svom stilu učenja, šta ih motiviše da nauče više, šta im nedostaje u ostvarivanju svih svojih potencijala, gdje sebe vide u budućnosti, te šta bi u postojećem obrazovnom sistemu korigovali, a šta  zadržali.

Za učenike koji odluče da konkurišu važno je napomenuti da je radni jezik za svaki od formata za koji se opredijele engleski, te da esej ne smije imati više od 650 riječi, a video priča ili foto priča ne treba da traju više od tri minuta.

Najkreativnije učenike očekuju i vrijedne nagrade među kojima su tablet, bežični zvučnik i slušalice.

Radove treba slati putem elektronske pošte  Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. do naznačenog roka, a za sve dodatne informacije učenici se mogu obratiti na  Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. ili  Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli..