Detoksifikuj.me je projekat Učeničkog parlamenta, koji ima za cilj jačanje mentalnog zdravlja mladih, na koje pandemija ima naročit efekat.

Tokom projekta edukatori će realizovati radionice i time pružiti adekvatnu podršku i potrebnu edukaciju mladim u cilju poboljšanja njihovog mentalnog i fizičko zdravlja. Davanje konkretnih savjeta, afirmacija zdravih životnih stilova i realizacija edukativnih aktivnosti pomoći će mladima da prepoznaju negativne uticaje u svom okruženju. Razumijevanje važnosti i spoznaja načina reagovanja na njih jeste inicijalni korak koji vodi do onog krucijalnog i odvažanog ‒ reagovanja.

Aktivnosti Učeničkog parlamenta realizuju se uz podršku Unije srednjoškolaca Crne Gore, a poziv za učešće u  pomenutom projektu biće naknadno objavljen.

@inoskolci

@ucenicki_parlament_gimnazijapg @srednjoskolcicg