Gimnazija obavještava učenike da je program „Prilike”, koji realizuje Asocijacija za demokratski prosperitet - „Zid” uz podršku UNICEF-a i finansijsku potporu TUI „Care” fondacije, i ove godine aktivan.

Program „Prilike” ima za cilj da omogući adolescentima u Crnoj Gori, koji imaju 17-19 godina, učešće na praktičnoj obuci i job-shadowingu, kako bi saznali više o potencijalnim mogućnostima za razvoj karijere i pripremili se za tržište rada.

Adolescenti će učešćem u ovom programu dobiti priliku da kroz praktičnu obuku u jednoj od kompanija ili organizacija civilnog društva u Crnoj Gori, a u skladu sa svojim interesovanjima, saznaju više o sopstvenim kapacitetima, interesovanjima i vještinama, ali i o poslodavcima i tržištu rada. Dobiće mogućnost za svoje prvo praktično iskustvo -  praktičnu obuku u trajanju od najmanje dva dana do dvije nedjelje. Na taj način biće im omogućeno da se bliže upoznaju sa procesom rada, spoznaju timski rad i nauče više o profesiji koja ih zanima ili otkriju novo zanimanje.

Ističemo da praksa traje dva sata dnevno i da se prijave za učešće mogu slati putem linka https://cutt.ly/xneVZA2 . Rok za prijavu je 20. septembar 2021. godine.

Za sve dodatne informacije učenici se mogu obratiti putem elektronske pošte Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.Ova adresa e-pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli. ili pozivom na telefon 020/207-130 od ponedjeljka do petka od 8 do 16 sati.