У посљедње вријеме из јавности смо свједоци  све чешћег вербалног насиља над наставницима.Колектив Гимназије „Слободан Шкеровић“ осуђује појаву било каквог насиља у школском окружењу, а у случају насиља над наставницима сматрамо да треба што пријепредузети кораке како би се сачували интегритет просвјетног радника и достојанство овог занимања.

Потребно јеизмијенити законе у области образовања који би предвиђали да запослени у просвјети добију статус службеног лица.

Образовнуполитику треба осмислити тако да штити и права ученика и права запослених јер школа треба да буде сигурно окружење за све актере образовног система. Веома је важнорадити и на оснаживању наставника који не треба да трпи било какве увреде и притиске од стране ученика и њихових родитеља. Сви актери образовно-васпитног рада треба да знају да ће понашање које одступа од прихватљивих правила бити санкционисано по унапријед прописаним процедурама − које треба што прије и што прецизније израдити (посебнопротоколео заштити права ученика и наставника).

Колектив ЈУ Гимназије ,,Слобадан Шкеровић“