Obavještavaju se učenici prvog razreda da su dvije gimnazije iz Njemačke, u Ksantenu i Marbahu, sa kojima naša škola ima razvijenu saradnju, raspisale konkurs za prijem učenika u II razred.

Obije gimnazije imaju evropsko/internacionalno odjeljenje u kome se nastava izvodi na engleskom jeziku za sve predmete. Školarina za jednu godinu u Ksantenu iznosi 980 eura, a za školovanje u Marbahu 1000 eura. Učenici su za vrijeme školovanja smješteni u porodicama svojih vršnjaka.

Rok za prijavu za Gimnaziju u Marbahu je 10. februar 2018. godine, a za Gimnaziju u Ksantenu - 16. mart 2018. godine.

Informacije o konkursu i školovanju možete dobiti na sastanku koji će se održati u petak, 26.1.2018. godine s početkom u 18 sati (u učionici 5). Sastanku će prisustvovati i učenice koje su jednu školsku godinu provele u Marbahu, odnosno Ksantenu.