Ujedinjeni svjetski koledži u saradnji sa Ministarstvom prosvjete ponudili su tri stipendije za školovanje (III i IV razreda gimnazije/srednje škole) u školskoj 2019/2020. i 2020/2021. godini.

Gimnazija "Slobodan Škerović" može predložiti 2 učenika. Za dobijene stipendije mogu da konkurišu učenici drugog razreda koji bi prihvatili da III i IV razred završe na nekom od  Ujedinjenih svjetskih koledža (Italija-Duino, Kina-Čansui i BiH-Mostar).

Učenici koji su zainteresovani da dobiju stipendiju, prijave mogu predati školskom pedagogu najkasnije do 22. februara 2018. godine do 18 sati.

Kriterijumi za izbor kandidata su:

-           crnogorsko državljanstvo,

-           odličan uspjeh,

-           iskazana zainteresovanost učenika za ovaj vid školovanja,

-           spremnost učenika i roditelja da prihvate bilo koju od ponuđenih stipendija, bez obzira na lokaciju koledža,

-           dobro znanje engleskog jezika,

-           široka interesovanja učenika,

-           učešće u vannastavnim aktivnostima,

-           osvojene nagrade sa raznih takmičenja,

-           završeni razni kursevi (strani jezici, kompjuteri, sportske aktivnosti…),

-           spremnost za učešće u raznim humanitarnim aktivnostima (rad sa osjetljivim grupacijama stanovništva, jedna sedmica godišnje).

Dokumentacija koju predajete školskom pedagogu

1. Kratka biografija
  2. Kopija svjedočanstva o završenom prvom razredu
  3. Kopija diplome „Luča“, ukoliko je učenik posjeduje
  4. Kopija diploma o pobjedama i nagradama sa raznih takmičenja
  5. Potvrde o učešću u radu humanitarnih ili nevladinih organizacija
  6. Kopija diploma o završenim kursevima stranih jezika, informatike, eventualno završenoj muzičkoj školi
  7. Kopija drugih priznanja/sertifikata o ostalim aktivnostima

Komisija u sastavu članova nastavničkog kolektiva razmotriće prijave kandidata i izvršiti izbor dva učenika za dalji proces selekcije koju vrši kompetentna služba Ministarstva prosvjete.

Za sve dodatne informacije obratite se školskom pedagogu.