Copyright 2021 - Custom text here

OBAVJEŠTENJE O KONKURSU ZA STIPENDIJE UWC

Ujedinjeni svjetski koledži u saradnji s Ministarstvom prosvjete dodijelili su tri stipendije za  školovanje (III i IV razreda gimnazije/srednje škole) u školskoj 2021/2022. i 2022/2023. godini.

Gimnazija „Slobodan Škerović“ može predložiti dva učenika. Za dobijene stipendije mogu  konkurisati učenici drugog razreda koji bi prihvatili da III i IV razred završe na nekom od  ujedinjenih svjetskih koledža (Italija − Duino, BiH − Mostar, Njemačka − Frajburg).

Obavještavaju se zainteresovani učenici da prijave mogu predati školskom pedagogu najkasnije do 8. marta 2021. godine do 19 sati.

Komisija će razmotriti prijave kandidata i izvršiti izbor dva učenika za dalji proces selekcije koju vrši kompetentna služba Ministarstva prosvjete, nauke, kulture i sporta.

Za sve dodatne informacije o uslovima konkursa i formularima za prijavu pogledajte odjeljenjske grupe na MS Teamsu.