У уторак, 7. децембра 2021. године, у оквиру манифестације XX Дани образовања одраслих у сарадњи са Центром за стручно образовање, одржана је презентација Центра за образовање одраслих ЈУ Гимназије „Слободан Шкеровић”.

Презентацију у библиотеци Гимназије одржала је в. д. директорице Школе Биљана Вучуровић. Представницима Министарства просвјете, науке, културе и спорта, Центра за стручно образовање, Завода за школство, Завода за уџбенике и наставна средства, в. д. директорице предочила је све аспекте образовања одраслих у Гимназији. Такође, она је говорила и о принципима цјеложивотног учења, доступности и слободи при избору образовања, повезаности рада и образовања, једнако вриједном образовном стандарду у формалном и неформалном образовању, обезбјеђивању и унапређењу квалитета, уважавању специфичности одраслих у процесу образовања и учења, значају андрагошке науке и струке и о транспарентности. На питања заинтересованих учесника одговарала је Јована Бушковић, дипл. правница и координаторка образовања одраслих у Гимназији.