Професори физичког васпитања Владимир Прентић и Иван Раичевић реализовали су огледни час у уторак, 6. децембра, у одјељењу 1-Х.

Приликом припреме за огледни час, професори су одабрали организационо-методичку форму рада или полигон.

Реализујући час, подстакли су ученике:

• у образовном смислу (у циљу утврђивања и усавршавања већ обучаваних и скоро научених кретњи);
  • у тренажном смислу (у циљу посебног утицаја на општу кондицију или издржљивост, односно општу физичку способност);
  • у рекреативном смислу (ради отклањања евентуалне монотоније изазване концентрисаним понављањем одређених форми рада на часовима физичког васпитања);
  • у смислу постизања емоционалних ефеката на часу (такмичарски полигон).

Наставници су наставни час завршили са закључцима да полигон има широку могућност примјене с обзиром:

• на пол и узраст ученика и годишње доба;
  • на врсту вјежбалишта које стоји на располагању (сала, терен, двориште);
  • на могућност примјене реквизита у циљу обухватања више наставних јединица и моторичких задатака, што захтијева свестрану припрему наставника која носи и велику одговорност.