Мушка одбојкашка екипа Гимназије освојила је златну медаљу на Државном такмичењу у одбојци.

Гимназијалци су савладали екипу из Бара резултатом 2:1, док су тим из Бијелог Поља наши ученици побиједили 2:0 у сетовима. Селекцију Школе на такмичењу предводио је професор Лука Велимировић, а чинили су је ученици: Никола Вукчевић II-М, Петар Домник IV-С2, Андрија Шљиванчанин I-Е3, Огњен Перуновић IV-И, Андрија Мирановић III-С2, Матија Ћинћур IV-С2, Илија Биговић II-И.

На истом такмичењу, женска одбојкашка селекција остварила је, такође, одличан резултат. Гимназијалке су на првенству освојиле сребрну медаљу. Женску одбојкашку селекцију предводили су професори Марко Гарчевић и Марко Рајковић, а представљале су је ученице: Катарина Ђурковић III-С2, Ива Мартиновић III-С2, Марија Цвијовић II-С2, Јована Тошић II-С1, Мања Вуковић II-С2, Хања Аџић II-Е1, Кристина Божовић II-С1, Лара Јововић II-С3, Маша Симовић II-С3, Нина Видаковић III-А, Сања Рудан II-С1, Уна Митровић I-С1, Анастасија Анђелић II-С2, Ксенија Крунић II-С1.

Овим успјехом одбојкашке екипе Гимназије још једном су учиниле Школу поносном, али су и показале да ова установа његује у континуитету спортски дух и здраве стилове живота.