Да је Гимназија „Слободан Шкеровић” препозната у друштву као институција у којој ђаци, сем знања и вјештина предвиђених образовним програмом, могу да се додатно едукују и кроз низ ваннаставних активности свједочи и телевизијски прилог о клубу „Магија веза” који је у протеклом периоду емитован у оквиру емисије „Боје јутра”.

За ту прилику, више о овом клубу рекао је Андрија Мујовић, ученик наше школе и мајстор веза. Присјећајући се тренутaка, још из раног дјетињства, када се први пут заинтересовао за вез, он је говорио и о начину на који се развијала његова љубав према овом традиционалном занату. Истакао је и да је његову страст према везу и таленат у Гимназији препознала професорица Соња Шаковић са којом је, уз професорицу Смиљу Вукићевић и професора Марка Спаића, основао клуб још прије четири године. О овом клубу, који тежи да сачува један традиционални занат и да га кроз модеран приступ приближи сензибилитету савременог човјека, говорила је и директорица Гимназије Биљана Вучуровић, која у њему види израз наших различитости. Ако те различитости цијенимо и гајимо, сматра директорица Вучуровић, схватићемо колико су оне вриједности саме по себи. На тај начин чувамо људе и љепоту коју они собом носе.

Цјеловити прилог посвећен овом клубу можете пронаћи у видео-материјалу који објављујемо уз текст.